اخبار ,اخبار اقتصادی ,علت  کنار گذاشتن بنیاد مستضعفان  از آزادراه شمال

اخبار اقتصادی - کنار گذاشتن بنیاد مستضعفان و قرارگاه خاتم‌الانبیا از آزادراه شمال

معاون وزیر راه و شهرسازی از کنار گذاشته شدن بنیاد مستضعفان و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا از آزادراه تهران-شمال خبر داد و گفت: به‌منظور تامین خدمات زیربنایی مسکن مهر به 6 هزار میلیارد تومان پول نیاز داریم.

 احمد مجیدی در نشستی خبری با اشاره به ساخت آزادراه تهران – شمال اظهار داشت: در حال حاضر ساخت قطعات 2 و 3 آزادراه تهران شمال از قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا و بنیاد مستضعفان گرفته شده است.

 

وی افزود: براساس آخرین برآوردها، ساخت قطعات 2 و 3 این آزادراه 8 هزار میلیارد تومان نقدینگی لازم دارد که تامین این مقدار اعتبار بزرگترین مشکل پیمانکاران است.

 

معاون وزیر راه و شهرسازی در امور ویژه دولت و هماهنگی امور استانها افزود: در این دو قطعه تونل‌های بزرگ و پل‌های زیادی وجود دارد که ساخت آنها هزینه زیادی می طلبد، بنابراین تاکنون سرمایه گذاری برای این بخش اعلام آمادگی نکرده است، ضمن آنکه وزارت راه قصد دارد تا اول منابع را تامین کرده و بعد کار ساخت پروژه را آغاز کند.

 

مجیدی تصریح کرد: قصد داریم از طریق فروش سهام کارخانجات، فاینانس و سرمایه گذار بخش خصوصی پروژه را واگذار کنیم، بنابراین امیدواریم که امسال به سرانجام مشخصی برسد.

وی با اشاره به اینکه 2 میلیون و 300 هزار واحد مسکن مهر هدف‌گذاری شده بود، گفت: ساخت 2 میلیون و 150 هزار واحد شروع شده بود که 950 هزار واحد آن خود مالک بوده است.

 

مجیدی افزود: یک میلیون و 200 هزار واحد مسکن مهر را هم دولت ساخت که از این تعداد، 600 هزار واحد به افتتاح رسیده و 600 هزار واحد دیگر در دست اقدام است.

 

معاون وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به پرسش مهر در خصوص اتمام این واحدها گفت: بخش زیادی از این 600 هزار واحد به اتمام رسیده اما به دلیل نبود خدمات زیربنایی و روبنایی امکان بهره برداری از آنها وجود ندارد، بنابراین بستگی به میزان پول و تامین خدمات دارد ضمن آنکه امروز صبح وزیر جلسه ای را در این خصوص با بانک مرکزی داشت و بعدازظهر هم جلسه ای با دولت برای تامین اعتبار مسکن مهر دارد.

 

مجیدی با بیان اینکه از مجموع کل مسکن مهر 800 هزار واحد در شهرهای بالای 25 هزار نفر و 400 هزار واحد در شهرهای جدید ساخته شده است، گفت: از مجموع واحدهای شهرهای جدید ساخت 250 هزار واحد باقی مانده است.

 

معاون وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: از شهرهای بالای 25 هزار نفر نیز 350 هزار واحد باقی مانده است.

 

مجیدی با اشاره به اینکه برای 2 میلیون و 150 هزار واحد مسکن مهر فقط خط اعتباری از سوی بانک مرکزی تامین شده بود، گفت: تاکنون 50 هزار میلیارد تومان خط اعتباری از سوی بانک مرکزی تامین شده که 42 هزار و 500 میلیارد تومان آن پرداخت شده است.

 

وی با تاکید بر اینکه در دو ماه گذشته یکهزار و 95 میلیارد تومان تسهیلات جدید به مسکن مهر پرداخت شده است، تصریح کرد: 60 هزار واحد به مرحله نازک کاری رسیده است و تا یک ماه آینده 20 هزار واحد در شهرهای جدید تحویل داده می شود.

 

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه اتمام خدمات زیربنایی مهمترین مشکل ما است، افزود: وزارت نیرو به تازگی اعلام کرده که 6 هزار میلیارد تومان برای تامین خدمات زیربنایی نیاز دارد، ضمن آنکه در خدمات روبنایی هم پول کافی نداریم.

 

مجیدی با تاکید بر آنکه سیاست ما ساخت مسکن است و به دنبال مشارکت مردم در بخش مسکن هستیم، خاطرنشان کرد: مسکن به عنوان بزرگترین عمل اقتصادی خانوار به شمار می آید که بدون پس انداز نمی تواند محقق شود، بنابراین به دنبال تشویق مردم برای پس انداز مسکن هستیم.

وی با اشاره به اینکه در تهران 600 هزار واحد خانه خالی وجود دارد، گفت: به دنبال این هستیم که خالی بودن خانه ها را از صرفه بیندازیم، به همین جهت وضع مالیات بر خانه های خالی را پیگیری می کنیم.

 

مجیدی با بیان اینکه قانون مشخصی برای کنترل بازار مسکن وجود ندارد، گفت: در سال‌های گذشته هم تعزیرات را وارد بازار کردیم اما موفق نبود بنابراین باید به دنبال کنترل عرضه و تقاضا باشیم.

 

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه 200 هزار کیلومتر راه در کشور به ارزش 200 هزار میلیارد تومان داریم، گفت: باید سالانه 8 هزار میلیارد تومان برای تعمیر و نگهداری راهها هزینه کنیم در صورتی که بودجه ما سالانه یکهزار میلیارد تومان است.

 

وی با اشاره به اینکه امسال در بخش نگهداری زمستانی راهها با کمبود اعتبار روبرو هستیم، گفت: میزان سوانح رانندگی در شهرها 30 درصد و جاده ها 70 درصد است و روزانه 60 تا 70 کشته در جاده ها داریم.

اخبار اقتصادی - مهر

 تاريخ : | | نویسنده : esmaeilrazavi |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
طرز تهیه روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت
فروشگاه اسباب بازی بازیجو

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.