سارق را شناسايي کنيد

 پلیس آگاهی تهران بزرگ از شهروندان خواست متهم فراری که یکی از سارقان منازل غرب تهران است را شناسایی و با در اختیار قرار دادن اطلاعات پلیس را در دستگیری وی یاری رسانند.

 

اخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

 

به گزارش جام جم آنلاين، فروردین ماه سال گذشته فردی با مراجعه به کلانتری 118 ستارخان به مأموران اعلام کرد که خانه اش در خیابان گلناز جنوبی مورد سرقت سارق یا سارقین قرار گرفته و 300دلار ارز، 300 هزار تومان پل نقد، یک دوربین عکاسی حرفه ای ، گذرنامه و مدارک شناسایی ، پنج عابر بانک به همراه رمز آنها و همچنین تعداد جواهرات قدیمی نقره از خانه اش به سرقت رفته است.

با تشکیل پرونده مقدماتی و به دستور بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه 2 تهران ، پرونده جهت رسیدگی تخصصی در اختیار تیم مبارزه با سرقت اماکن پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با آغاز تحقیقات، کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی با مراجعه به محل سرقت اقدام به شناسایی نوع سرقت و شیوه و شگرد ورود سارقان به داخل منزل مالباخته کردند ؛ تحقیقات از محل سرقت نشان داد که سارق یا سارقین با انتخاب یک خانه ویلایی شمالی و پس از اطمینان از عدم حضور ساکنان آن، به شیوه تخریب توپی قفل درب ورودی وارد خانه شده و اقدام به سرقت كرده اند.

با توجه به شناسایی شیوه و شگرد استفاده شده در این سرقت و شناسایی چند فقره سرقت های منازل دیگر که به شیوه مشابه (تخریب توپی قفل درب منازل ویلایی) مورد سرقت قرار گرفته بودند ، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که این سرقت ها توسط یک گروه از سارقان انجام شده است.

کارآگاهان پایگاه دوم در ادامه رسیدگی به این پرونده و با انجام تحقیقات از برخی مالباختگان اطلاع پیدا کردند که سارقان در سرقت های خود، پس از سرقت عابر بانک های حاوی رمز با مراجعه به مراکز مختلف اقتصادی در مرکز شهر تهران اقدام به خرید طلا و جواهرات بویژه سکه های طلا و همچنین برداشت وجوه نقد از شعبات مختلف بانکی کرده اند.

شناسایی و دستگیری یکی از متهمان

با شناسایی مراکز و شعبات محل تردد متهمان در زمان خرید و یا برداشت وجوه نقد از حساب های متعلق به مالباختگان ، کارآگاهان پایگاه دوم با بهره گیری از تصاویر بدست آمده از دوربین های مداربسته این مراکز موفق به شناسایی یکی از مجرمان سابقه دار و حرفه ای در زمینه سرقت منزل به هویت «علی اصغر.ف»40 ساله شدند.

با شناسایی دقیق هویتی «علی اصغر.ف»، کارآگاهان با بهره گیری از اطلاعات موجود در سوابق متعدد متهم و انجام دیگر اقدامات پلیسی موفق به شناسایی مخفیگاه وی در منطقه خزانه شده و سرانجام در سوم دي ماه سال گذشته پس از شناسایی دقیق مخفیگاه و اطمینان از حضور متهم ضمن دستگیری «علی اصغر.ف»، در بازرسی از مخفیگاهش موفق به کشف مقادیر متنابهی از انواع اموال مسروقه و همچنین عابر بانک ها و دیگر مدارک شناسایی متعلق به مالباختگان شدند که با دعوت انجام شده از مالباختگان و شناسایی تعدادی از اموال مسروقه بدست آمده از خانه «علی اصغر.ف»، وی که در ابتدا منکر هرگونه ارتکاب سرقتی شده بود به ناچار لب به اعتراف گشود و به سرقت های منازل در غرب تهران بویژه در مناطق طرشت ، صادقیه ، آیت الله کاشانی اعتراف کرد.

شناسایی سارق سابقه دار

در ادامه تحقیقات، متهم علاوه بر اعتراف به سرقت از منازل ویلایی در غرب تهران، هویت همدست خود به نام «ایرج.ن» 60 ساله را معرفی و عنوان داشت که شناسایی محل های سرقت تماما توسط ایرج انجام گرفته است.

متهم در ادامه اعترافات خود نیز در خصوص نحوه خرید و یا برداشت وجوهات از حساب های عابر بانک متعلق به مالباختگان نیز اظهارداشت: هر بار که در سرقت هایمان موفق به سرقت عابر بانک به همراه رمز می شدیم، در زمان مراجعه به مراکز تجاری، اقتصادی و یا بانک ها ایرج یک عدد عصای چوبی در دست می گرفت و در حالیکه من او را به عنوان دایی صدا می کردم ، در بیرون مغازه و یا بانک به گونه ای قرار می گرفت که شناسایی نشویم. با معرفی «ایرج.ن» به عنوان دیگر متهم، بلافاصله کارآگاهان وی را به عنوان یکی از مجرمان سابقه دار در زمینه سرقت منزل مورد شناسایی قرار دادند که آخرین بار نیز توسط پایگاه چهارم پلیس آگاهی دستگیر و روانه زندان شده اما پس از گشذت مدتی با استفاده از وثیقه ای که همسرش برای وی تهیه کرده بود از زندان خارج و متواری می شود.

با توجه به اطلاعات بدست آمده از «ایرج.ن»، کارآگاهان پایگاه دوم اقدام به شناسایی آخرین مخفیگاه وي در منطقه کیانشهر کرده اما در ادامه اطلاع پیدا کردند که «ایرج» از این محل نیز متواری شده است.

ريیس پایگاه دوم  پلیس آگاهی تهران بزرگ در ادامه اعلام این خبر گفت: با توجه به آنکه دستگیری متهم متواری این پرونده در دستور کار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد ، دستور انتشار بدون پوشش تصویر این متهم به هویت «ایرج.ن» 60 ساله از سوی بازپرس محترم پرونده صادر شده است.

سرهنگ مهرداد یگانه افزود: از کلیه شهروندان محترم که موفق به شناسایی متهم شده و اطلاعاتی از مخفیگاه و یا محل های تردد این شخص در اختیار دارند، درخواست می شود تا هرگونه اطلاعات خود را از طریق شماره تماس 63957774 در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند./جام جم آنلاین

 تاريخ : | | نویسنده : esmaeilrazavi |
رپورتاژ
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
طرز تهیه روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
افزایش فالوور اینستاگرام | آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | فلزیاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.