آمریکا منافقین را از لیست گروه‌های تروریستی بیرون کرد

سه دلیل عجیب آمریکا برای همکاری با گروهک منافقین!

اواخر روز جمعه، وزارت خارجه آمریکا، گروه تروریستی منافقین را از لیست گروه‌های تروریستی بیرون کرد و سه دلیل عجیب برای این کار خود آورد؛ سه دلیلی که در واقع آغاز همکاری رسمی این سازمان تروریستی با دولت آمریکا را آشکار کرد.

وزارت خارجهٔ آمریکا، جمعه شب و پیش از موعدی که خود اعلام کرده بود، نام سازمان مجاهدین خلق را رسماً از فهرست گروه‌های تروریستی خارج کرد.

به گزارش «تابناک»، وزارت خارجه آمریکا اقدام خود در خارج کردن نام این سازمان تروریستی از لیست گروه‌های تروریستی را مبتنی به چند دلیل دانسته است، که از جمله این دلایل می‌توان به سه مورد زیر اشاره کرد:

نخست: اعلام برائت آشکار مجاهدین خلق از اقدامات خشونت‌آمیز،دوم: انجام ندادن عملیات تروریستی در بیش از یک دهۀ گذشته،و سوم: همکاری برای بستن مسالمت آمیز اردوگاه اشرف.

در عین حال در بیانیهٔ وزارت خارجهٔ آمریکا، گفته شده است: «نگرانی‌های جدی در مورد این سازمان همچنان وجود دارد».

همچنین در بخشی از این بیانیه آمده است: وزارت خارجه با این تصمیم خود، «اقدامات تروریستی گذشتهٔ این سازمان، از جمله دست داشتن در قتل شهروندان آمریکایی در ایران در دههٔ ۱۹۷۰ و نیز حمله‌اش در خاک آمریکا در سال ۱۹۹۲ را نادیده نمی‌گیرد و به دست فراموشی نمی‌سپارد».

متن کامل بیانیه وزارت خارجه آمریکا در این باره به این شرح است:

وزارت خارجه تصمیم گرفته تا بنا به قوانین، معرفی سازمان مجاهدین خلق و نام‌های مستعار آن به عنوان یک سازمان تروریستی خارجی را که بر پایه «قانون مهاجرت و ملیت» صورت گرفته بود، ملغی کرده و همچنین آن را از لیست گروه‌های منحصراً ترویست جهانی ـ که بنا به فرمان اجرایی شماره ۱۳۲۲۴ در آن قرار گرفته بود ـ بیرون کند. این اقدامات از امروز اجرایی می‌شوند. داریی‌ها و منافع دارایی‌های موجود در ایالات متحده و یا تحت کنترل شهروندان ایالات متحده دیگر بلوکه نخواهد بود و نهادهای آمریکایی می‌توانند بدون مجوز با مجاهدین خلق وارد معامله شوند؛ این اقدامات در دفتر ثبت فدرال انتشار خواهد یافت.

با اقدامات امروز، این وزارتخانه از اقدامات تروریستی گذشته مجاهدین خلق، از جمله دخالت آن‌ها در قتل شهروندان آمریکایی در ایران در دهه ۱۹۷۰ و حمله‌ای به خاک آمریکا در سال ۱۹۹۲ چشم پوشی نکرده و یا آن‌ها را فراموش نخواهد کرد.

این وزارتخانه همچنین نگرانی‌های جدی درباره مجاهدین خلق به عنوان یک سازمان دارد؛ به ویژه با توجه به ادعاهای موجود درباره سوءرفتارهای انجام شده علیه اعضای خودش.

این گزارش می‌افزاید، تصمیم امروز این وزارتخانه، اقدامات مجاهدین خلق در کنار گذاشتن علنی خشونت، فقدان اقدامات تأیید شده تروریستی از سوی آنها در بیش از یک دهه و همکاری آنان در بسته شدن مسالمت آمیز کمپ اشرف (پایگاه شبه نظامی تاریخی آن‌ها) را مدنظر قرار داده است.

در این باره باید گفت که ایالات متحده، به طور پیوسته علاقه انسان دوستانه‌ای را به یافتن راهکار امن، مطمئن و انسانی برای وضعیت موجود در کمپ اشرف و همچنین به حمایت از تلاش‌های سازمان ملل برای استقرار اعضای دارای صلاحیت کمپ اشرف در خارج از عراق، ابراز داشته است.

بدون هیچ داوری و تنها با نگاه به متن این بیانیه مشخص می‌شود که گویا برای وزارت خارجه آمریکا، تروریستی بودن یک گروه، انجام عملیات علیه آمریکاست و اگر یک گروه تروریستی بین‌المللی علیه آمریکا کاری نکند، ولی در دیگر نقاط جهان دست به ترور و خشونت بزند، دیگر آن گروه تروریست نیست؛ البته این مسأله جدیدی نیست، چرا که در موضوع طالبان و القاعده هم چنین چیزی به روشنی دیده شد.

اکنون باید منتظر ماند و دید که ثمره همکاری‌های آینده یک گروه تروریستی با دولت آمریکا چه خواهد شد؛ ثمره‌ای که جز ترورهای بیشتر و خشونت‌های فراوان‌تر از آن نباید انتظار داشت./تابناک

 تاريخ : | | نویسنده : esmaeilrazavi |
رپورتاژ
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
طرز تهیه روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
افزایش فالوور اینستاگرام | آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | فلزیاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.