محاکمه مردی که به خاطر خر و پف پسر بچه ای را کشت

قاچاقچی مواد مخدر که پسر 13 ساله فال فروش را به خاطر خروپف در خواب به قتل رسانده بود در جلسه دادگاه اظهارات قبلی خود را منکر شد.

مواد مخدر, قاچاقچی مواد مخدر, قتل

به گزارش خبرنگار مهر، ساعت 9 و 30 دقیقه صبح 13 اردیبهشت سال 89 مأموران کلانتری 107 مسعودیه در جریان خبر کشف جسد متعلق به پسربچه ای حدودا 13 ساله در منطقه مسعودیه ـ خیابان ابومسلم قرار گرفتند.

با تشکیل پرونده مقدماتی و به دستور بازپرس شعبه دوم دادسرای امور جنایی تهران ، پرونده برای رسیدگی تخصصی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و جسد نیز برای تعیین دقیق علت اصلی مرگ به پزشکی قانونی انتقال پیدا کرد .

با انتقال جسد به پزشکی قانونی و اعلام نظریه تیم پزشکی ، علت اصلی مرگ ،خفگی ناشی از انسداد مجاری تنفسی اعلام شد . با اعلام نظریه پزشکی قانونی ، کارآگاهان در ادامه پیگیری های خود و با انجام تحقیقات میدانی در منطقه مسعودیه و محل کشف جسد ، موفق به شناسایی هویت مقتول به نام سینا 13 ساله شدند.

با شناسایی هویت مقتول در منطقه مسعودیه ، کارآگاهان در ادامه تحقیقات اطلاع پیدا کردند که وی برای کسب درآمد اقدام به فال فروشی می کرده است.

در ادامه تحقیقات ، کارآگاهان اداره دهم پی بردند که مقتول با یکی از فروشندگان موادمخدر به نام وحید 29 ساله در ارتباط بوده است . با کشف این سرنخ، شناسایی مخفیگاه و دستگیری وحید در دستور کار کارآگاهان اداره دهم قرار گرفت .

در شرایطی که هیچگونه آدرس و نشانی مشخصی از مخفیگاه متهم وجود نداشت ، مشخص شد، وحید نیز از زمان کشف جسد به صورت ناگهانی ناپدید شده و همین موضوع احتمال دخالت وی در پرونده قتل را بیشتر کرد .

سرانجام با گذشت نزدیک به 20 ماه از زمان کشف جسد و در شرایطی که شناسایی و دستگیری متهم همچنان در دستور کار اداره دهم قرار داشت ، کارآگاهان اداره دهم اطلاع پیدا کردند که متهم در ساعت های پایانی روز در یکی از پارک های خیابان خاوران اقدام به خریدو فروش موادمخدر می کند.

با شناسایی محل تردد متهم در منطقه خاوران ، این محل تحت مراقبت های پلیسی قرار گرفت و سرانجام در ساعت 23روز چهارشنبه پنجم بهمن سال 90 متهم در حال فروش مواد مخدر دستگیر و به اداره دهم انتقال پیدا کرد.

متهم در اعترافات خود به کارآگاهان گفت : پسر 13 ساله را به خاطر خر و پف در خواب خفه کرده و جسد را در خیابان رها کرد و گریختم.

با تکمیل تحقیقات و بازسازی صحنه جنایت پرونده با صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.

صبح امروز جلسه دادگاه به ریاست قاضی عبداللهی و در شعبه 74 دادگاه کیفری برگزار شد. در ابتدای جلسه قاضی اصغری روشن – نماینده دادستان تهران - با تشریح کیفرخواست برای متهم تقاضای مجازات قانونی کرد.

در ادامه مادر مقتول نیز با حضور در جایگاه خواستار قصاص قاتل پسرش شد وگفت : سینا نان آور خانه بود و هر روز از صبح تا شب کار می کرد.

رئیس دادگاه سپس اتهام قتل عمدی را به وحید تفهیم کرد و از او خواست به دفاع از خود بپردازد. مرد جوان نیز پس از حضور در جایگاه با رد اعترافات قبلی خود گفت : شب حادثه سینا به خانه ام آمد و با هم مواد مخدر مصرف کردیم. صبح متوجه شدم حالش بد شده است. خواستم او را به بیمارستان برسانم که میوه فروش محل متوجه ماجرا شد و با پلیس و اورژانس تماس گرفت. وقتی امدادگران اورژانس با تاخیر به محل رسیدند گفتند سینا دچار خفگی شده است من هم از ترس فرار کردم. من سینا را نکشتم او به علت مصرف مواد مخدر دچار خفگی شد.

پس از آخرین دفاعیات متهم و وکیل مدافعش قضات دادگاه برای صدور حکم وارد شور شدند.

هشدار قضائی

قاضی اصغر عبداللهی – رئیس شعبه 74 دادگاه کیفری استان تهران- در این رابطه به خبرنگار مهر گفت : متاسفانه در این پرونده شاهد بودیم دوستی پسر بچه با فرد معتادی که 16 سال از او بزرگتر بود چه آینده تلخی را برایش رقم زد. در این پرونده اگر مادر مقتول نظارت بیشتری بر روی فرزندش داشت او به سمت اعتیاد و دوستی با افراد مجرم و سابقه دار کشیده نمی شد.

وی افزود : والدین یکی از مهمترین عواملی هستند که می توانند به نوجوان کمک کنند تا از عهده آن چه لازمه استقلال است برآید و توانمندی های خود را بشناسد. بررسی پرونده ها نشان می دهد اغلب نوجوانان و جوانان از طریق دوستی با افراد معتاد و مجرم به سمت مواد مخدر کشیده می شوند که خانواده ها مهمترین نقش را در پیشگیری دارند.

این مقام قضائی تاکید کرد : والدین نباید اجازه دهند فرزندانشان تا دیر وقت در خیابان و پارک و همچنین میهمانی های شبانه باشند و در صورت مشاهده تغییر رفتار در آنها موضوع را جدی بگیرند و به دنبال علت آن باشند..../مهرتاريخ : | | نویسنده : esmaeilrazavi |
رپورتاژ
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
طرز تهیه روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
افزایش فالوور اینستاگرام | آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | فلزیاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.