یورو 2012 , تب فوتبال

 

با آغاز رقابت های یورو 2012، تب فوتبال در همه نقاط جهان بالا رفته است، طوری که تایلندی ها دست به ساخت زمین فوتبال شناور بر روی آب زدند.

به گزارش گروه خواندنی های باشگاه خبرنگاران، ساکنین روستای "کوپانی" در تایلند به علت کمبود فضای مناسب، زمین فوتبالی را ساختند که بر روی آب شناور است.

شاید امکان خیس شدن بازیکنان در این زمین فوتبال شناور وجود داشته باشد، اما یکی از زیباترین زمین های فوتبال در جهان است.

"کوپانی" روستایی ساحلی  در تایلند است که اهالی آن با ماهیگیری زندگی خود را می گذرانند. ماهیگیران این روستا را بر روی پایه های بلند چوبی ساخته اند. جمعیت کوپانی بین 1500 تا 2000 نفر است و 200 خانواده در این روستا زندگی می کنند.

آنها فضای کافی برای بازی کردن فوتبال در این دهکده نداشتند، به همین دلیل دست به ساخت یک زمین فوتبال غیر طبیعی زدند و اطرافش را فنس کشیدند.

 

یورو 2012 , تب فوتبال

 

زمانی که مدرسه در ساعت 4.30 دقیقه عصر در این روستا تعطیل می شود، بچه ها خود را به این زمین می رسانند تا در زیر آفتاب داغ فوتبال بازی کنند. اگر توپ با شوت های بلند آنها داخل آب بیفتد، یکی از روستائیان  باید به درون دریا شیرجه بزند و توپ را بیاورد تا بازی ادامه یابد.

"آدهاری" 12 ساله دراین باره می گوید: "شاید کار سختی باشد، اما اهالی روستا از تماشای بازی لذت می برند و حاضرند برای ادامه بازی خیس شوند و توپ را بیاورند."

او می گوید: "بعد از مدت ها بالاخره روستای ما هم دارای زمین فوتبال شد. هر روز بعد از ماهیگیری همه روستائیان اینجا جمع می شوند. فکر می کنم ما زیباترین زمین فوتبال جهان را داریم."

تا پیش از این طرفداران فوتبال در روستای "کو پانی" ، فقط می توانستند زمانی که جزر و مد دریا خفیف است، با پای برهنه بر روی شن ها فوتبال بازی کنند. با ساخت این زمین فوتبال با چوب و طناب، بچه های روستا به آرزوی خود رسیدند.

"انجمن فوتبال جهانی"، سازمان غیر دولتی فوتبال نیز این عملکرد مردم روستای کو پانی را ستود..../باشگاه خبرنگاران جوانتاريخ : | | نویسنده : esmaeilrazavi |
رپورتاژ
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
طرز تهیه روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
افزایش فالوور اینستاگرام | آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | فلزیاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.